Tohtoročná oslava s mottom CIRKUS

08.11.2010 21:55

 

Už niekoľko dní máme doma 12 zajacov. Sedia si poslušne v klobúkoch na stole (nie sú však v žiadnom príbuzenskom vzťahu s Bobom a Bobkom).

Prečo som ich k nám vpustila? Veď to poznáte… ťažko sa odoláva vlastným deťom, keď na vás hľadia prosebne, tzv. kukadlami neviniatok a my, milujúce matky, nevieme odolať, resp. rázne a jednojednoznačne povedať „NIE“… a tak privolíme zasa k jednej naozaj-poslednej-výnimke...

Sorta, s ktorou sa teraz  delíme o náš príbytok, je vcelku neškodná, nevyvoláva žiadné alergické reakcie, nespôsobuje materiálne škody, ani inú závažnejšiu hmotnú ujmu našej rodine.

Nie sú hlučné, nie sú náročné na údržbu, o žrádle ani nehovoriac…

A tak sedia v klobúkoch na stole… a čakajú…

Čakajú, kedy ich konečne poroznášame synovým kamarátom a kamarátkam ako pozvánku na tohtoročnú narodeninovú „CIRKUSOVÚ“ oslavu...

Pre toto motto sa rozhodol syn už pred rokom, keď bol na narodeninovej oslave u kamarátky (jej pozvánku- balónového klauna- nájdete tiež v starších príspevkoch). Na pozvánku som použila rolky z WC papiera. Oblepila som ich baliacim papierom s vhodným motívom a tmavým podkladom. Z tvrdého výkresu som vystrihla kruh na zakrytie spodku rolky a kruh na vrch klobúka.

Zajace sú rovnaké, zo zadnej strany bude neskôr uvedený presný dátum a miesto stretnutia.

Pozvánky sú teda hotové, teraz treba porozmýšlať nad programom. A veru si hlavu lámem. Sú dve možnosti:

a) program s hrami, ktoré majú čosi z cirkusového prostredia

b) príprava cirkusového predstavenia pre rodičov

Tá druhá možnosť ma láka viac, ale neviem, nakoľko by ju zvládli 5 až 6-roční drobci. Na prípravu a tréning budú mať asi 2 hodiny... Zohnala som si na pomoc knihu "Hereinspaziert-Manege frei" a niekoľko nápadov som našla aj na internete.

1. Orechové prekvapko:

Milé dámy a páni, zachvíľu zažijete tú najväčšiu senzáciu na svete. Ukážem vám niečo, čo ešte nik pred vami nezhliadol a po vás už takisto nezhliadne...(kúzelník si uloží na dlaň dva arašídové orechy a dlaň uzavrie). Ten moment práve prišiel. Tieto oriešky ešte nik pred vami nevidel! (kúzelník rozlúskne škrupinu a ukáže divákom arašídy). A teraz sa postarám o to, že ich ani nik iný okrem vás neuzrie!!! (kúzelník zje s pôžitkom oriešky). Takže...splnil som, čo som sľúbil? Uvideli ste niečo, čo nik pred vami nevidel a nik po vás neuvidí.... (kúzelník sa slávnostne pokloní)

z knihy: Das grosse Weihnachtsbuch (velber)

2. Siláci:

Jedným vhodným číslom do tejto kategórie je stláčanie zemiakov. K tomu použije Silák jeden surový zemiak a prejde cez publikum. Vyberie si niekoľkých náhodne a požiada ich, aby rozpučili tento zemiak v jednej zo svojich rúk. Nik to však nezvládne. Iba Silák. Cestou ku javisku vymení nebadane surový zemiak za uvarený...

Druhým siláckym číslom je zdvíhanie závaží.

Zdroj: www.hoppsala.de

—————

Späť