Ďalšie hry na detskú párty

23.05.2010 11:09

Balónová hra
Vytvorte tím z dvoch hráčov. Medzi čelá im vložte nafúkaný balón. Na zem v miestnosti poukladajte zemiaky, kamene, kocky alebo niečo iné, prípadne vytvorte hraciu prekážkovú dráhu. Poukladané predmety musia dvojice čo najrýchlejšie pozbierať a to tak, aby im pri tom nespadol balón.


Vešanie prádla

Medzi dve stoličky, vzdialené aspoň na tri metre operadlami od seba, natiahnite dve šnúry. Na zem poukladajte novinové papiere a štipce. Súťažiace deti majú za úlohu rukami z papiera "vytrhať" zadané kusy oblečenia (môžete ich predkresliť, aby boli veľkosťou približne rovnaké) a následne ich povešať na svoje šnúry.

Kŕmenie naslepo
Jednému hráčovi zaviažte oči a postavte pred neho stoličku. Na ňu posaďte druhého hráča (najlepšie, ak ho oblečiete do maliarského plášťa a pod neho podložíte fóliu). Dieťa so zaviazanými očami musí kŕmiť dieťa sediace na stoličke, napr. ovocným šalátom, pudingom alebo jogurtom. Zaručene dobrá zábava pre publikum.

Hra so štipcami
Vytvorili sme dvojice hračov. Do určitej vzdialenosti od nich sme postavili veľkú misu so štipcami na vešanie prádla. Na povel sa jeden z dvojice rozbehol k miske, vzal jeden štipec, s ním bežal ku spoluhračovi a pripevnil ho na jeho oblečenie. Bežalo sa dovtedy, kym sa štipce neminuli. A deťom to robilo veľkú radosť. Na konci vyhrala dvojica s najväčším počtom štipcov.

Triafať ceruzkou do fľaše
Túto hru ste možno i vy hrali na táboroch. Potrebujete na ňu fľaše, ceruzky a špagát. Okolo pásu priviažte hračovi špagát, na ktorého konci je priviazaná ceruzka a tá je voľne spustená dole z chrbtovej strany hráča. Dieťa sa postaví rozkročmo nad fľašu a teraz už iba musí trafiť ceruzku do jej hrdla. Menším deťom môžete dať špagát do úst, aby lepšie videli, ako či kam presne triafajú.

A ešte trochu špagátu
Na špagát priviažte lízatko či inú sladkosť. Na povel si deti vložia do úst prázdny koniec špagátu a snažia sa žuvaním dopracovať ku sladkosti.

Slamky
Najprv si na kúsky natrhajte novinový papier a tieto vložte do väčšej misky. Deťom rozdajte slamky. Na povel musia pomocou slamky v ústach premiestňovať papieriky do svojich misiek (tj papieriky prisať na slamku, ako ked pijú malinovku).

Maľovanie naslepo
Deťom zaviažte oči a nechajte ich maľovať na papier jednoduchšie objekty (dom, kvetinu) alebo pripravte dopredu obrázok napr. mačky a deti musia dokresliť oči, uši, fúzy, chvost. Papier môžete počas kreslenia nebadane posunúť či pretočiť.

Preteky v jedení
Na stoličky sme poukladali taniere s koláčom. Deti si kľakli na kolená, ruky založili za chrbát a pretekali, kto prvý zje svoju porciu bez pomoci rúk.

Dekorácia miestnosti
Potrebujete: malé balóny -tzv. vodné bomby, penové čokoládové pusinky, lentilky a čokoládu na polevu

Balóny naplňte trochou vody a nafúkajte. Naplnené vodou budú stabilnejšie. Vložte ich do müsli misiek a postavte nachvíľu do chladničky.
Zatiaľ rozpustite čokoládu na vodnom kúpeli. Čajovou lyžičkou naneste vždy trochu čokolády na balón a prilepte pusinky alebo lentilky, poprípade gumených medvedíkov.
Ozdobený balón opäť vložte do chladničky (kým ho nebudete potrebovať k dekorácii).

—————

Späť